Barcelona

 

Dzięki tanim liniom lotniczym udało mi się zwiedzić już kilka największych europejskich stolic. Miesiąc temu przyszedł czas na Barcelonę. Wybrałam się tam ze swoim chłopakiem. Oczywiście, jak to bywa w takich przypadkach mieliśmy na zwiedzanie niewiele czasu, bo niecałe trzy dni. Chcieliśmy też aby nasza podróż była jak najtańsza, dlatego mieszkaliśmy w hotelu i żywiliśmy się produktami dosyć niskiej jakości.  Ale to nie jest ważne. Najważniejsze jest, że udało nam się zobaczyć najważniejsze zabytki tej stolicy.

Zwiedzanie zaczęliśmy od La Rambli, gdzie znajduje się słynny pałac zaprojektowany przez Gaudiego i ogromne stare targowisko. Następnie udaliśmy się do największego parku w mieście. To niezwykłe miejsce, pełne labiryntów i fontann. Nie bez powodu nazywane jest płucami Barcelony.

Metrem dostaliśmy się pod kościół Sagrada Familia. Na szczęście wcześniej kupiliśmy bilety, dlatego nie musieliśmy stać w olbrzymiej kolejce. A bardzo chcieliśmy zobaczyć to miejsce, bo jest zdecydowanie najsłynniejszym zabytkiem tego miasta. Na godzinę 19 dotarliśmy pod Palau Nacional, gdzie codziennie odbywa się pokaz fontann, połączony z muzyką i światłem.  Ogromny pałac i ten wodny występ robi wrażenie.

 

file000712079926

 

Drugi dzień zaczęliśmy od wizyty w Parku Guell, ogrodzie zaprojektowanym przez Gaudiego. Pogoda była przepiękna, dlatego mogliśmy sobie spacerować i podziwiać ten zielony projekt mistrza. Później szybka wyprawa pod stadion FB Barcelony. Ten punkt był obowiązkowy, mój chłopak jest zapalonym kibicem. Późne popołudnie przeznaczyliśmy na skosztowanie hiszpańskich tapas i snucie się po wąskich uliczkach Barcelony.  Uwierzcie mi, to naprawdę piękne miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>