Bratysława w jeden dzień

Pomysł podróży do stolicy Słowacji zrodził się całkiem spontaniczne. Marek, mój mąż, trafił na promocję jednego z przewoźników autobusów. Za 19 zł można było kupić bilety w dwie strony z wyjazdem z Warszawy.  A że akurat jesteśmy rodowitymi warszawiakami i  dojazdem do stolicy nie musimy się przejmować, więc zabukowaliśmy dwa bilety. To miała być szybka wyprawa, wyjazd rano, powrót następnego dnia.

Przygotowaliśmy cały plan zwiedzania, punkt po punkcie. W Bratysławie byliśmy o 12 po południu, zanieśliśmy niepotrzebne rzeczy do hotelu i ruszyliśmy w miasto. Z punktu informacji turystycznej wzięliśmy darmowy przewodnik i kupiliśmy kartę miejską, która pozwala na swobodne korzystanie z komunikacji miejskiej i zniżki w różnych miejscach.

Obowiązkowy punkt to zamek,  chyba najpopularniejszy zabytek w mieście. Wzgórze zamkowe to idealny punkt do zrobienia fajnych zdjęć panoramie Bratysławy. Spędziliśmy tam ok. 2 godzin, zwiedzając wnętrze budowli i pobliskie ruiny fortyfikacji.

Bratysława to dosyć młoda stolica, nie ma tu zbyt wielu zabytków oprócz wyżej wspomnianego zamku i kilku starych kościołów. Dlatego jej zwiedzanie jest możliwe w niecałe dwa dni. To co, spodobało nam się najbardziej to klimat panujący na starym mieście. Stary Ratusz, piękna renesansowa fontanna Maksymiliana to małe perełki architektoniczne, które są przyjemnymi miejscami na spacer i odpoczynek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>