Cykady na Cykladach

„Cykady na Cykladach, cykady na Cykladach. W nocy gwiazdy spadają, a dyskoteka gra…”. Znacie tę popularną piosenkę zespołu Maanam? Z pewnością tak. Jeśli macie ochotę wypocząć nad ciepłym morzem i zobaczyć wiele malowniczych krajobrazów, wybierzcie wypoczynek na Cykladach. Ten archipelag wysp położony na Morzu Egejskim, jest doskonałym miejscem na wakacje.

Z moim narzeczonym wybraliśmy się tam we wrześniu. To idealna pora, poza sezonem ceny są o wiele niższe i jest zdecydowanie mniej turystów. Poza tym, w tym czasie, upał nie jest tak uciążliwy jak latem. A co najbardziej mi się podobało w czasie zwiedzania?

Nasz hotel znajdował się na Myknos. To stąd promem pływaliśmy na inne wyspy archipelagu. Piękne plaże, dużo klubów, restauracji- typowo turystyczne miasteczko. Największym zabytkiem jest kościół Paraporitani- z pewnością znacie go ze zdjęć. Spacer po wyspie to prawdziwa przyjemność- białe domy, bogata roślinność.

athsant_8

Głównym punktem, którego nie można ominąć, jest wyspa Santorini. Jej kształt zmienił wybuch wulkanu, który miał miejsce w starożytności. Santa Irena znana jest z pysznego wina wytwarzanego na wyspie oraz czarnego piasku, który jest pamiątką po wybuchu. Stolicą wyspy jest Fira- malownicze, typowo greckie miasteczko.

Kolejnym miejscem z bardzo bogatą historią jest wyspa Delos. To tu znajdowała się słynna wyrocznia, znana z greckich mitów. Oczywiście zahaczyliśmy o ruiny, pozostałości domów i zabytkowy port. Pozostałości te dają świetny obraz tego jak wyglądało kiedyś życie na wyspie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>