Hamburg- miasto z charyzmą

W zeszłym roku miałam okazję zwiedzić z rodzicami Hamburg. To miasto z burzliwą historią- w ciągu II wojny światowej zostało prawie całkowicie zniszczone. Po wojnie rozpoczął się proces jego odbudowy. Dziś to miasto nowoczesne i pełne tajemnic. Czy wiesz, że w Hamburgu jest więcej mostów niż w Wenecji? To również największy port Niemiec i najbardziej “zielone” miasto. Na każdym kroku spotyka się parki, ogrody i skwery. Nasz pobyt przypadł na wczesny październik- wyobraźnie sobie, jak pięknie wyglądało miasto tonące w kolorowych liściach.

 

Centrum stanowi Stare Miasto i Nowe Miasto (Altstadt i Neustadt). Pierwsza z nich pochodzi z IX w. , druga została wybudowana po wojnie. Na centralnym placu miasta znajduje się renesansowy ratusz. W tej okolicy można zwiedzić także najstarszą niemiecką giełdę oraz kościół św. Piotra z wieżą widokową. Z rodzicami przeszliśmy sie także brzegiem rzeki Alster, a mianowicie ulicą Jungfernstieg. To promenada i główna ulica handlowa miasta. Znajduje się tu kilkanaście ekskluzywnych sklepów, które zachwycają przepychem.

header_Hamburg-Speicherstadt-_DZT2958_RET

Hamburg dzięki dwóm wielkim jeziorom, Łabie, portowi oraz słynnemu Fishmarktowi, zasługuje na miano miasta na wodzie. Na rybnym targu warto zjeść bułkę z kawałkiem smażonej ryby (całkiem ciekawa potrawa), jeden z tutejszych przysmaków, a następnie udać się na przejażdżkę statkiem. Obejmuje ją standardowy bilet komunikacji miejskiej, także jest to tania a jakże przyjemna podróż. Dla nas było to piękne zakończenie dnia i możliwość zobaczenia miasta po zmierzchu. Było cudownie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>