Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie

Pochodzę z Wrocławia. Od najmłodszych lat mamy z moimi rodzicami, taką naszą małą tradycję- odwiedzamy jarmak świąteczny w Dreźnie. Byliśmy tam już 6 razy, w tym roku wybieramy się po raz kolejny. To zaledwie 260 km autostradą, podróż mija bardzo szybko. Zazwyczaj podróżowaliśmy autem. Jednak z Wrocławia od pewnego czasu kursuje tam szynobus, podróż trwa niecałe 3 godziny, dlatego w tym roku wybierzemy raczej ten rodzaj podróży. Jeśli również masz taką możliwość, nie wahaj się! Zaraz opowiem Ci dlaczego.

Jarmarki rozpoczynają się już pod koniec listopada. Jest ich około 11, wszystkie obok siebie, w ścisłym centrum.  Mój ulubiony to Dresdner Striezelmakt, odbywał się już ponad 500 razy! Atmosfera jaka tu panuje jest niezwykła. Wszędzie otaczają nas świąteczne ozdoby i same pyszności! Koniecznie spróbuj grzanego wina- jest dostępne na prawie wszystkich stoiskach. Masz do wyboru wiele rodzajów, których nie spotkasz w Polsce. Jeżynowe, jabłkowe, porzeczkowe, cynamonowe… Każdy znajdzie coś dla siebie. Trunek podawany jest w pięknych kubkach, które moją być fajną pamiątką. Nie zapominajmy, że to Niemcy- dlatego do wyboru mamy również golonki, kiełbasę czy prosię z rożna. Oczywiście nawet tutaj przyszły zagraniczne trendy, dlatego nie zdziwcie się widząc węgierskie langosze czy chińskie pierożki. Co roku namawiam rodziców na strucla bożonarodzeniowego, mimo że mój tata nie lubi słodyczy. Ale zawsze ostatecznie daje się przekonać.  Atmosfery dopełniają występy artystyczne i światełka, które zapalają się po zmroku przy straganach.  Z każdego jarmarku staramy się przywozić również pamiątki lub prezenty pod choinkę. To naprawdę magiczne miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>