Lazurowe Wybrzeże – Saint Tropez

Saint Tropez zawsze było moim marzeniem, więc w tym roku postanowiłam się tam wybrać z mężem i dwoma córkami – 10 i 13 lat. Wybraliśmy nocleg w wynajmowanym domku z basenem.

Z naszej lokalizacji do centrum Saint Tropez mieliśmy zaledwie dwa kilometry, a od domku do plaży osiemset metrów! Do Saint Tropez jechaliśmy własnym autem, bo po drodze zatrzymaliśmy się jeszcze u moich krewnych na północy Francji, więc podróż nie była tak bardzo męcząca i długa. Przywitała nas słoneczna pogoda.

Sam domek bardzo nam się spodobał, ale chyba bardziej spodobał nam się wysoki standard oraz fakt, że basen był czysty. Dla naszych córek niemałą atrakcją były palmy rosnące w ogrodzie. W Saint Tropez pozwoliliśmy sobie na tygodniowy odpoczynek.

Słynny posterunek policji z Saint Tropez
Słynny posterunek policji z Saint Tropez

Miasteczko wygląda jak z obrazka! Po prostu cudownie, chociaż w wąskich uliczkach można się łatwo zgubić. Na szczęście każdy mówi tam po angielsku, więc nawet z naszą łamaną angielszczyzną wszędzie udawało nam się dotrzeć. Masa łódek, możliwość skorzystania z atrakcji dla turystów, wyprawy rejsami – od ilości ciekawych rzeczy do robienia można dostać zawrotu głowy. Przez ten tydzień głównie stołowaliśmy się na mieście, znaleźliśmy kilka ciekawych lokali, w których ceny nie były zbyt wysokie jak na naszą rodzinę. Najmilej jednak wspominamy wieczorną wycieczkę do tego miasta, wtedy widać cały jego urok. Szczególnie w porcie widzi się niezapomniane widoki, kiedy światło odbija się od tafli wody!

 Saint Tropez wieczorem
Saint Tropez wieczorem

W czasie pobytu udaliśmy się także do starej cytadeli, w której murach obecnie działa Musee Naval, można tam obejrzeć różne starocie, ale nie powiedziałabym, że jest to jakaś ogromna atrakcja. Z pewnością Saint Tropez przewiduje przede wszystkim rozrywki dla osób, które chcą po prostu odpocząć, przez to ceny są wysokie. Mimo to myślimy całą rodziną, że warto się tam wybrać, bo chyba nigdzie indziej nie można spróbować aż tylu luksusów na raz i nigdzie nie ma takiej pięknej pogody przez cały czas! Na pewno, jeżeli wybierzecie się tam z dziećmi, to nie będą się one absolutnie nudziły podczas pobytu. Lazurowe Wybrzeże odwiedzimy jeszcze w przyszłości.

Kasia z rodziną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>