Leniwy wypoczynek w Costa de la Luz

Do Costa de la Luz z moją dziewczyną wybraliśmy się w sumie przypadkiem, bo wcześniej planowaliśmy wybrać się na Rodos. Costa de la Luz polecił nam znajomy, który był tam w zeszłym roku, okazał się to doskonały wybór!

Od samego początku byliśmy nastawieni na wypoczynek i dlatego wybraliśmy spokojną miejscowość, czyli Islantilla. Położona nad morzem miejscowość nie ma większych atrakcji w sobie – ot jakiś stary kościół, który nie był żadną specjalną atrakcją. Miasto jest bowiem nastawiono typowo na wypoczynek, można więc tam znaleźć knajpki z lokalnym jedzeniem oraz miejsca w których wypożyczyć można sobie na przykład rower albo wybrać się w rejs jachtem. W okolicy działa kilka większych i mniejszych dyskotek, więc można się zabawić, chociaż akurat nie to było naszym głównym celem. Poza tym w Costa de la Luz zachwycają przede wszystkim widoki i to chyba dla nich warto wyruszyć w tym kierunku.

Z moją dziewczyną Moniką wypożyczyliśmy samochód, aby udać się w objazd po okolicy, co było bardzo fajnym pomysłem, a samo wypożyczenie auta nie kosztowało zbyt wiele. Wybierając się do Islantilla warto zostawić pracę oraz zmartwienia w domu i po prostu oddać się pełnemu relaksowi.

W tym miasteczku spędziliśmy ponad tydzień i tylko przez jeden dzień panowała względna niepogoda, gdzie mimo upałów, na niebie pojawiło się kilka chmur. Bez obawy mogliśmy jednak korzystać z różnych atrakcji oferowanych przez nasz hotel, więc nawet deszcze nie byłyby nam straszne. Poza tym niemałą atrakcją było także próbowanie różnych hiszpańskich specjałów, a w szczególności owoców morza przyrządzonych na wiele sposobów, a także różnych lokalnych win.

Po wakacjach obydwoje wróciliśmy do pracy z nową energią, wspaniałą opalenizną oraz całkowitym brakiem stresu. Minusów w takich wakacjach nie widzę – o ile komuś się podobają takie formy wypoczynku, bo jeżeli ktoś jest aktywny i chce dużo zwiedzać to na pewno się zawiedzie. To były dla nas jedne z najlepszych wakacji, gdzie mogliśmy cały czas odpoczywać pod palmami, sącząc drinki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>