Malaga imprezowo

Malaga jest miastem znanym z udanych imprez, więc jako grupa przyjaciół, którzy imprezy uwielbiają, musieliśmy się właśnie tam wybrać. Za Malagę przemawiały też inne fakty – a mianowicie to, że jest to miasto w którym chyba cały czas jest ciepło!

Do Malagi polecieliśmy samolotem i chyba był to najlepszy wybór przy grupie sześciu osób. Na szczęście lotnisko jest blisko miasta, bez problemów znaleźliśmy nasz hotel. Wyjazd zaplanowaliśmy tylko na cztery dni, więc chcieliśmy w tym czasie jak najwięcej się zabawić. Mały before w hotelu i mogliśmy ruszyć na miasto – w wyborze fajnych lokali pomogła nad obsługa hotelu, zresztą na miejscu była też masa ulotek w języku także angielskim czy niemieckim. Zmęczenie zabawą i lotem szybko wróciliśmy, a kolejny dzień spędziliśmy głównie na plaży, wieczór za to w barze.

Oczywiście nie mogło zabraknąć chociaż odrobiny zwiedzania, a że trójka z nas to studenci ASP musieliśmy się wybrać do dzielnicy Soho, czyli miejsca do którego każdy artysta chce zawitać. Naszym celem było przede wszystkim Muzeum Sztuki Współczesnej Pompidou, które zachwyciło nas wszystkich. W drodze powrotnej zahaczyliśmy o przesłodką cukiernię w stylu amerykańskim – Love is Bakery, warto tam zajrzeć! W Maladze bawiliśmy się świetnie, a sami Hiszpanie to naród uwielbiający imprezy, wszystkie lokale restauracyjne są otwarte do późna i nie mieliśmy nigdy żadnych problemów z wmieszaniem się w bawiących ludzi (między którymi jest wielu turystów).

Co nam się spodobało a co nie – na pewno na plus atmosfera, pogoda i samo miejsce, które jest przepiękne. Na minus trochę wysokie ceny, ale w końcu miejsce jest mocno turystyczne i właśnie z tego głównie się tutaj żyje. Poza dobrą zabawą mogliśmy wykąpać się w naprawdę ciepłej wodzie (zupełnie inaczej niż w naszym Bałtyku!) i spróbować wielu specjałów kuchni hiszpańskiej. Czy kiedyś do Malagi wrócimy? Może do samego miasta nie, ale na pewno do Andaluzji tak! Ten kawałek, który widzieliśmy oczarował nas i aż chce się zobaczyć więcej.

Pozdrawiamy Tomek, Magda, Ania, Krzysiek, Paweł i Jacek – szaleni imprezowicze z Malagi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>