Moje wielkie marzenie- Sycylia

O podróży na Sycylie marzyłam od momentu, gdy pierwszy raz przeczytałam książkę „Ojciec Chrzestny” Mario Puzo. To wtedy zaczęła się moja wielka miłość do literatury mafijnej oraz do Włoch. Podróż do kolebki mafii stała się moją obsesją, skrupulatnie odkładałam każdy grosz. Kiedy dostałam podwyżkę w pracy,  szybko zarezerwowałam bilety dla siebie i mojej przyjaciółki Gosi, którą zaraziłam miłością do mafijnych historii.

Starałyśmy się zobaczyć jak najwięcej się da, chociaż miałyśmy na to tylko 7 dni. Oczywiście, zaczęłyśmy od wyprawy na Etne. Autokar dociera do połowy wulkanu (1800 m).  Wyżej można dostać się kolejką linową, która jest jednak bardzo droga, dlatego my zostałyśmy na tej wysokości. I nie ma czego żałować, bo widok był niesamowity! Kojarzył mi się z krajobrazem księżycowym. Przed wycieczka przeczytałam, że na Etne lepiej założyć stare buty, bo pył wulkaniczny jest bardzo ciężki do wyprania, dlatego z rozbawieniem obserwowałam dziewczyny spacerujące tam w białych modnych trampkach.

Kolejny cel podróży to Taomina, czyli jedno z najpiękniejszych sycylijskich miast. Na jednym ze wzgórz znajduje się antyczny grecki teatr, w którym do dziś odbywają się przeróżne występy.  Dzięki temu, że wyjechałyśmy we wrześniu, w mieście nie było aż tak wielu turystów jak w pełni sezonu, dlatego spacerek wąskimi uliczkami porośniętymi śródziemnomorską roślinnością był prawdziwą przyjemnością.

Theatre_at_Syracuse,_Sicily

Odwiedziłyśmy również m.in. stolice Sycylii czyli słynne Palermo. Głównym punktem w mieści jest Pałac Normanów, w którym kiedyś mieszkali sycylijscy królowe. W środku jest pełno pięknych komnat i zabytkowych mozaik. W Palermo na każdym kroku trafia się na zabytkowe kościoły i katedry.

Oczywiście oprócz zwiedzania, również odpoczywałyśmy . Nasz hotel znajdował się w popularnej turystycznej miejscowości Giardani Naxos. Pieczyste plaże są  idealne do spokojnego wypoczynku.  Polecam to miejsce każdemu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>