„Polak, Węgier – dwa bratanki”

Wiele słyszałem o Budapeszcie. Dlatego wykorzystując długi majowy weekend wraz ze swoją dziewczyną, zdecydowaliśmy się go spędzić właśnie tam. Wynajęliśmy pokój w hotelu blisko centrum, we wschodniej części miasta, nazywanej Peszt.

Po dotarciu z lotniska do hotelu, zdecydowaliśmy się chwilę odpocząć, aby móc jak najszybciej rozpocząć zwiedzanie. Zaczęliśmy od zabytków, które znajdowały się w naszej okolicy, czyli Bazyliki Świętego Stefana, Muzeum Narodowego oraz Parlamentu. Następnego dnia wyszliśmy wcześnie rano, aby Mostem Łańcuchowym przejść na drugą stronę miasta o nazwie Buda. Czekała nas wędrówka pod górę, co było dosyć męczące z powodu wysokiej temperatury. Jednak na szczycie czekał na nas widok, który zrekompensował zmęczenie-piękna panorama miasta, z widokiem na most i budynek parlamentu.

Wzgórze zamkowe pełne krętych uliczek oraz gotyckich zabytków robi wrażenie. W okolicy zamku znajduje się Baszta Rybacka, moim zdaniem jedna z najpiękniejszych budowli w Budapeszcie. Zmęczeni, wróciliśmy na drugą stronę miasta, aby udać się na tradycyjny węgierski obiad, czyli langosza. O dziwo, mi nie przypadł do gustu, ale moja dziewczyna była tą potrawą zachwycona. Wieczorem, postanowiliśmy pochodzić po okolicy i zobaczyć Budapeszt nocą. Uwierzcie mi, to niezapomniany widok. Most Łańcuchy o tej porze robi ogromne wrażenie.

Ostatni dzień zaczęliśmy od wyprawy na Plac Bohaterów. W naszym przewodniku każda z rzeźb, które się tam znajdują, była dokładnie opisana, co pozwoliła nam poznać lepiej to słynne miejsce. Resztę dnia zostawiliśmy na relaks i wybraliśmy się na Wyspę Małgorzaty. Piękny, zielony teren pełen jest rzeźbi i ruin. Spacer po wyspie jest ogromną przyjemnością. Niestety, to były nasze ostatnie chwile w tym pięknym mieście. Ale często myślę, że kiedyś chciałabym tam jeszcze wrócić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>