Weekend w Paryżu

Weekend w Paryżu? Wyjazd w piątek popołudniu i powrót w poniedziałek rano, a mi i moim znajomym udało się zobaczyć naprawdę dużo. To był z pewnością intensywny weekend.

Nie mogliśmy zmarnować żadnej chwili, więc zaplanowaliśmy sobie dokładnie podróż krok po kroku. Po wylądowaniu na lotnisku udaliśmy się do naszego hostelu, gdzie zostawiliśmy bagaże. Na szczęście podróż samolotem z Polski jest szybka i bezpośrednia, więc nie musieliśmy się przebierać czy odpoczywać po locie. Na ten pierwszy dzień zaplanowaliśmy sobie szybkie zapoznanie okolicy i poznanie miasta, a na kolację udaliśmy się do typowej francuskiej restauracji, gdzie spróbowaliśmy ślimaków oraz żabich udek.

 

W sobotę i niedzielę zobaczyliśmy chyba wszystko to co chcieliśmy. W planach mieliśmy Luwr, ale nie pomyśleliśmy o tym, że w czasie weekendu będzie on naprawdę zatłoczony, a dodatkowo jego przejście trwa naprawdę długo. Przez to nie mieliśmy okazji obejrzeć dokładnie Katedry Notre Dame. Gdybyśmy chcieli ją zobaczyć z przewodnikiem musielibyśmy z jakiejś atrakcji zrezygnować. Udało nam się obejrzeć Paryż z Wieży Eiffela oraz przejść się po Polach Elizejskich.

 

Jakie są nasze wrażenia po pobycie w Paryżu? Na pewno jest to miejsce w którym pełno turystów, zwłaszcza w letni weekend, ale na pewno można coś zobaczyć w czasie weekendu. Trzeba tylko sobie dobrze zaplanować podróż i przygotować się na podróże metrem, bo to chyba najszybszy sposób na dostanie się z jednego końca miasta na drugi. Absolutnie przydatne są też rozmówi francuskie, bo w sklepach, restauracjach i w niektórych mniej popularnych zabytkach ciężko się dogadać po angielsku. Co nam się nie spodobało to fakt, że poza głównymi atrakcjami Paryż jest raczej brudnym miastem i wszędzie walają się śmieci.

 

Mimo to z wyjazdu jesteśmy bardzo zadowoleni, udało nam się zobaczyć kilka fajnych rzeczy. Z pewnością jeżeli chce się wyjechać samemu albo tylko ze znajomymi to takie ekspresowe zwiedzanie nie będzie problemem, bo trzeba nastawić się na to, że nie będzie wiele wolnego czasu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>