Wieczerza w Mediolanie

 

Bilety za 8 zł do Mediolanu? To możliwe. Trzeba tylko być szybkim i śledzić promocje linii lotniczych. I właśnie taką okazję udało mi się znaleźć w listopadzie zeszłego roku. Dzięki temu za niewielką cenę udało mi się zabrać moją dziewczynę na wspaniałą podróż do Mediolanu.

Uwierzcie mi, że to idealny czas na taką podróż. Minimalna ilość turystów, piękne świąteczne stoiska i całkiem sporo przecen w sklepach. Pogoda jest typowo jesienna, ale nam to nie przeszkadzało. Mediolan to duże miasto, ale większość zabytków jest usytuowanych w centrum lub blisko niego, co ułatwia zwiedzanie.

Przede wszystkim udało nam się w spokoju obejrzeć słynny obraz Leonarda da Vinci ,,Ostatnia wieczerza” w Kościele Najświętszej Marii Panny Łaskawej. W kolejce było kilka osób, dlatego mogliśmy spędzić tam kilkanaście minut przyglądając się temu dziełu. W każdym przewodniku rekomendowane jest żeby kupić bilet wcześniej. Myślę, że o tej porze można to załatwić na spokojnie przed wejściem.

 

Głównym symbolem Mediolanu jest katedra Duomo. Naprawdę robi wrażenie, zarówno na zewnątrz jak i od środka. To monumentalne dzieło, którego budowa trwała ponad 500 lat. Dodatkową atrakcją, która pojawia się w mieście w tym czasie są jarmarki świąteczne, znajdujące się w szczególności w koło katedry. Głównym produktem są typowo hiszpańskie słodycze,typu casadielles. Pycha!

Udało nam się zobaczyć także ogromny zamek Sforzów z XIV w. Wstęp do zamku jest bezpłatny. Na koniec przeszliśmy się po Via Dante, głównym deptaku Mediolanu. Podsumowując- jeśli będziecie mieć okazję wizyty w tym pięknym hiszpańskim mieście, nie wahajcie się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>