Witajcie w Berlinie!

Pewnego wakacyjnego dnia, z moją przyjaciółką Olą, obejrzałyśmy film pt. „Berlin Calling”. To historia niemieckiego DJa, który walczy z uzależnieniem od narkotyków. Film spodobał się nam tak bardzo, że postanowiłyśmy wybrać się do Berlina, gdzie działa się jego akcja.

Wakacje zbliżały się ku końcowi, niebawem trzeba było wracać na uczelnię, dlatego długo się nie zastanawiałyśmy. Szybko zarezerwowałyśmy bilety na autobus i już dwa tygodnie później byłyśmy w drodze do Stolicy Niemiec.

Berlin landscape
Berlin landscape

Berlin to piękne miasto. Nowoczesne budynki przeplatają się z zabytkami z poprzednich epok, tworząc ciekawą mieszankę. Miałyśmy tylko dwa dni, aby móc zobaczyć miasto, ale moim zdaniem udało nam się zwiedzić całkiem dużo. Swoją przygodę zaczęłyśmy od Alexander Platz, by stamtąd udać się na Wieże Telewizyjną. Wstęp kosztował 10 euro, czyli jak na nasz niewielki studencki budżet, całkiem sporo. Ale Fernsehturm, to jeden z najważniejszych symboli Berlina, obie doskonale pamiętałyśmy zdjęcie wieży z podręczników do niemieckiego, dlatego postanowiłyśmy kupić bilety. I nie żałujemy- panorama Berlina była tego warta. Tego samego dnia udało nam się dotrzeć również do Bramy Brandenburskiej. Co ciekawe, spotkałyśmy tam dwóch chłopaków z Polski, którzy mieszkają w Berlinie. Okazało się, że studiowali na naszej uczelni i mamy wspólnych znajomych. Jaki ten świat jest mały! Wieczorem umówiłyśmy się z nimi na piwo, w jednym z barów. Następnego dnia przeszłyśmy wzdłuż muru berlińskiego. To niesamowite uczucie, móc dotknąć ten „kawałek historii”. Stamtąd pojechałyśmy na Checkpoint Charlie, dawny punkt dzielący wschodnią i zachodnią stronę miasta. Wieczorem wybrałyśmy się, aby zobaczyć Zamek Charlottenburg, dawną rezydencję królewską. Zdecydowanie polecam każdemu wybrać się do Berlina we wrześniu, nie ma wówczas tak wielu turystów jak latem, dlatego w spokoju można podziwiać otaczające nas z każdej strony zabytki.

Berlin_Museumsinsel_Fernsehturm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>