Z wizytą w Amsterdamie

Przyjaciel mojego chłopaka, Michał, zaprosił nas w zeszłym roku na kilka dni do swojej babci, która mieszka w Holandii, w okolicy Rotterdamu. Do stolicy tulipanów wybraliśmy się samochodem. Podróż trwała prawie 20 godzin, ale zdecydowanie było warto.

Amsterdam_-_the_Canal_Ring

Ułatwiło nam to podróżowanie po Holandii, która jest niedużym krajem, łatwo jest się zatem przemieszczać pomiędzy poszczególnymi miastami. Od babci Michała, dzieliło nas zaledwie 3 godziny drogi od stolicy kraju, Amsterdamu. Wizyta w tym mieście była niezapomnianym przeżyciem. Ogromne wrażenie robią rowery, które są dosłownie wszędzie. Korzystają z nich zarówno miejscowi, jak i turyści. My także postanowiliśmy skorzystać z tej okazji i za kilka euro wynajęliśmy cztery rowery. Podróż po wąskich uliczkach poprzez mosty rozpościerające się nad wodnymi kanałami, była niezwykle przyjemna. Czy wiecie, że w tym jednym mieście jest ich ponad 600? Kiedyś służyły za szlak komunikacyjny i handlowy, dziś stały się wizytówką miasta i odskocznią od widoku zatłoczonych ulic. Warto również wspomnień o Dzielnicy Czerwonej Latarni, która z całą pewnością nie jest chlubą miasta, jednak każdego wieczora przyciąga setki turystów oraz… klientów. Amsterdam to tak naprawdę niewielkie miasto, którego centrum stanowi Starówka, dlatego jeden dzień wystarczy na to, aby je zwiedzić i poczuć ten niezwykły holenderski klimat.

Amsterdam_innenstadt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>