Złote Piaski, czyli niekończąca się impreza

Jeśli słysząc nazwę Złote Piaski, masz przed oczami piękny kurort, luksusowy hotel, piaszczystą plaża i duże ilości alkoholu to… masz rację. Kilka lat temu będąc właśnie tam na wyjeździe studenckim poznałam mojego obecnego męża. Oczywiście tydzień, który tam wówczas spędziliśmy, składał się z niekończących się imprez i hektolitrów wypitego alkoholu. Ale takie są prawa młodości. Dlatego, kiedy mój mąż zaproponował, abyśmy spędzili tam pierwszą rocznicę ślubu, przetarłam oczy ze zdumienia. W końcu nie jesteśmy już tacy młodzi. Jednak obiecał mi, że to będzie magiczny czas. I swojej obietnicy dotrzymał.

bulgaria_zlote_piaski_imprezy

Nasza podróż zaczęła się od Kawerny, niewielkiego rybackiego miasteczka, które zachwyca wapiennym klifem, bogatą roślinnością oraz muzeum, urządzonym w dawnej łaźni. Podobnych miejscowości na terenie Złotych Piasków jest więcej, m.in. Szabła lub Obroczisze. Każdy, kto chce poznać lepiej bułgarską przyrodę, powinien odwiedzić rezerwat Jajłata, znajdujący się w Kamiennym Brzegu. Na niewielkim obszarze znajduje się ponad sto jaskiń, a większość z nich jej wytworem natury. Spędziliśmy tam udany dzień, rozkoszując się bliskością przyrody.

Oczywiście, poza zwiedzaniem pobliskich miasteczek, postanowiliśmy sobie przypomnieć studenckie czasy. Wybraliśmy się do ogromnego parku wodnego Aquapolis, który jest jednym z największych obiektem tego typu w Europie. Wstyd się przyznać, ale czułam się tam jak dziecko w sklepie z zabawkami. Bawiliśmy się świetnie. A po powrocie byliśmy totalnie zmęczeni. Dlatego następnego dnia postanowiliśmy skorzystać z możliwości, jakie dają Złote Piaski i spędziliśmy dzień na plaży. Odpoczęliśmy, pływaliśmy w morzu i piliśmy kolorowe drinki z palemką. To była naprawdę udana rocznica.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>