Zwiedzanie w Londynie

Londyn znany jest z licznych zabytków. Znajduje się w nim wiele atrakcji i na pewno pełno jest tam muzeów, które warto odwiedzić. Właśnie dlatego wybrałam się do niego w tym roku na początku wakacji. To był niezbyt długo wyjazd, ale w końcu odhaczyłam punkt “zwiedzić Londyn” z mojej listy rzeczy do zrobienia przed śmiercią.

Przez pierwsze dwa dni w obcym mieście czułam się trochę niepewnie, chociaż zakupiłam dwa przewodniki i miałam ze sobą mapę Londynu. Wiedziałam, że jest to ogromne miasto, ale jakoś nie zdawałam sobie sprawy z tego, że jest AŻ TAK ogromne. Plątanina ulic, ciągle przejeżdżające pojazdy, wielkie korki, poplątane linie metra i konieczność wielokrotnych przesiadek spowodowały, że na dojazd musiałam przeznaczać więcej czasu niż sobie zaplanowałam.

Samo miasto jest bardzo przyjaźnie nastawione na turystów, więc nawet ze słabym angielskim mogłam liczyć na pomoc w dotarciu do różnych miejsc.

Moim zdaniem Londyn jest naprawdę warty zwiedzenia. Z pewnością udać się trzeba do Muzeum Historii Naturalnej, a przy tej samej ulicy znajduje się ten Muzeum Nauki oraz Muzeum Wiktorii i Alberta. Wielkim plusem tych trzech atrakcji jest to, że wstęp jest całkowicie darmowy, więc na pewno się opłaca, bo można tam zobaczyć moc atrakcji. Zobaczenie w całości wszystkich trzech gmachów jest męczące w ciągu jednego dnia, więc lepiej sobie to rozłożyć na dwa dni, tak jak zrobiłam to ja.

Koniecznie chciałam też zobaczyć takie atrakcje jak Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, Sea Life London oraz London Eye. Na szczęście można kupić bilet na wszystkie te trzy atrakcje, więc sporo się oszczędza.

Co mi się podobało to na pewno masa różnych atrakcji i możliwość tańszego kupowania biletów przy wejściu do kilku atrakcji. Dzięki temu w sumie niewielkim kosztem udało mi się zobaczyć naprawdę sporo. Poza tym strony internetowe i liczne ulotki pozwalają na dosyć łatwe odnalezienie najciekawszych atrakcji. Na pewno warto wybrać się do Londynu na zwiedzanie i chociaż byłam tam jedynie pięć dni to udało mi się zobaczyć naprawdę dużo fajnych rzeczy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>